Співробітники кафедри біотехніки та інженерії доцент Костик Сергій Ігорович та доцент Шибецький Владислав Юрійович пройшли міжнародне стажування в період  08.06.2019 - 12.06.2019 за програмою ERASMUS+ staff mobility у Франції в Університеті Лотарингії (Université de Lorraine).

 

Université de Lorraine - французький державний університет в якому наразі навчається приблизно 52 000 студентів, яким пропонується трирівнева система вищої освіти відповідно до Болонської моделі (бакалавр / магістр / доктор філософії). Також пропонуються спеціальні французькі програми навчання в різних галузях (2-річний професійний диплом, який часто супроводжується додатковим роком для отримання ступеня бакалавра) або diplôme d'ingénieur, ступінь магістра інженерно-промислового рівня управління.

 Університет Лотарінгії пропонує навчальні програми з усіх областей знань: природничі науки, медичні науки, технології, інженерні науки, гуманітарні та соціальні науки, право, економіка, менеджмент, мистецтво, література та мова.

Іноземні студенти мають можливість провести один або кілька семестрів в Університеті Лотарингії (Université de Lorraine) завдяки міжнародним програмам обміну. Також є можливість подати заявку на одну з міжнародних навчальних програм, де всі або частини курсів викладаються англійською мовою. Паралельно існує можливість вивчати французьку мову, для цього на базі Університету Лотарингії впроваджено навчальний курс для іноземних студентів.

   

В рамках програми стажування співробітникам кафедри вдалося відвідати 6 підрозділів університету, п'ять з яких розташовані в місту Нансі (LEMTA, LRGP, ENSAIA, UR AFPA, LMFA), та два в місті Мец (ENIM, LEM3). Всі робочі зустрічі були спрямовані на обмін науковим та педагогічним досвідом та  налагодження партнерських стосунків між підрозділами Університету Лотарингії та кафедрою біотехніки та інженерії КПІ ім. Ігоря Сікорського.

  

Всі структурні підрозділи Університету Лотарингії володіють надсучасними лабораторіями та базою виробничої практики на провідних вітчизняних підприємствах. Дуже вдалою виглядає схема взаємодії підприємств із випусковими кафедрами, які з свого боку забезпечують грантову фінансову підтримку магістерських та кандидатських дисертацій. Це в свою чергу дозволяє факультетам підготувати висококваліфікованих спеціалістів в певній галузі для зацікавлених підприємств партнерів.

   

Вражає величезна кількість високовартісного сучасного ферментаційного обладнання, яке застосовується при проведенні досліджень магістерських та кандидатських дисертацій.

  

Особливу увагу слід звернути на той факт, що більшість наукових напрямків, які в останні роки стрімко розвиваються на кафедрі біотехніки та інженерії КПІ ім. Ігоря Сікорського є так само затребуваними та актуальними і в наукових підрозділах Університету Лотарингії. Серед прикладів таких наукових досліджень можна назвати моделювання фізичних процесів тепломасообміну і гідродинаміки в різних видах обладнання (подібними дослідженнями  займається Laboratoire Reactions et Genie des ProcedesLaboratoire d'Energetique et de Mecanique Theorique et Appliquee та Ecole Nationale dIngenieurs de Metz). Проектуванням біотехнологічного та фармацевтичного обладнання (подібними дослідженнями  займається Laboratoire Reactions et Genie des Procedes). Застосування ультразвукових технологій в обладнанні різноманітних виробництв (подібними дослідженнями  займається Laboratoire de Mecanique des Fluides et dAcoustique).  

 

Ecole Nationale dIngenieurs de Metz

 

 

В підсумку хотілось би зазначити, що завдяки програмі академічної мобільності ERASMUS+ кожен може отримати безцінний досвід міжнародного партнерства з можливістю знайомства з багатьма досвідченими і цікавими людьми. Безумовно в таких програмах варто приймати участь, оскільки вони є надзвичайно корисними, як для студентів так і для викладачів. 

Хочеться окремо подякувати координаторів та співробітників Університету Лотарингії за теплий прийом та цікаву програму заходів. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.  Будемо раді бачити Вас серед гостей кафедри та університету КПІ ім. Ігоря Сікорського.

З повагою, співробітники кафедри біотехніки та інженерії.