Мельник Вікторія Миколаївна - володарка гранту Президента України
- Деталі
-
Опубліковано: 19 березня 2017
-
Перегляди: 1143
Жінки – працьовиті, цілеспрямовані, гарні та привітні – завжди були окрасою КПІ. Старше покоління пам'ятає недавнє минуле, коли на весь інститут було лише кілька жінок – завідувачів кафедр. За останні роки багато змінилося. Прийшла молода плеяда науковців-жінок, які успішно очолили наукові колективи, продовжуючи справу своїх попередників. Про Вікторію Миколаївну Мельник – завідувачку кафедри біотехніки та інженерії ФБТ можна говорити довго і натхненно. Це саме той випадок, коли надзвичайна сумлінність та звичка доводити розпочате до кінця, помножені на наснагу та педагогічний дар наставника – відомого вченого-механіка проф. В.В.Карачуна, дали яскравий результат.
На сьогодні В.М.Мельник – одна з двох у КПІ володарів гранту Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень на 2016 р. (тема дослідження "Суборбітальні і атмосферні гіперзвукові технології і проблеми tеrrа-аеронавігації при вирішенні загальнонаціональних інтересів у сфері безпеки"), молода завідувач кафедри та просто чарівна жінка.
Вікторія Миколаївна – випускниця КПІ ім. Ігоря Сікорського 1997 р. У 2001 р. захистила кандидатську дисертацію, у 2009 р. – докторську. Має 500 науково-технічних публікацій, у тому числі 27 монографій; 2 навчальних посібники та підручник; близько 100 патентів України. Можна сказати, що кожна її кар'єрна сходинка позначена успіхами та відзнаками. Вона лауреат премії НАН України для молодих учених (2006), стипендіат Кабінету Міністрів України як молодий учений у 2003–2005 рр. та 2005–2007 рр. У 2007 р. отримала грант Президента України для обдарованої молоді (проект "Коливання і хвилі в імпедансних конструкціях"). За багаторічну сумлінну працю та вагомий особистий внесок у розвиток наукової сфери нагороджена Почесною Грамотою МОН України (2008). Відмінник освіти України. У 2011 р. присвоєно вчене звання професора, а з 2012 року вона завідувач кафедри.
Науковий пошук проф. В.М. Мельник присвячений вивченню пружної взаємодії акустичного випромінювання гіперзвукових технологій з поліагрегатними механічними системами бортової апаратури літальних виробів. Вивчаються умови виникнення "зон акустики" і формування конфокальних поверхонь в оболонкових конструктивних елементах. Проведені лабораторні дослідження дали можливість виявити не тільки негативні сторони дії проникаючого акустичного випромінювання, а й визначити рекомендації щодо їх використання. Йдеться про можливість технічної реалізації засобів оборони рубежів держави, в тому числі штучного створення перешкод засобами прямої- та ехолокації літальним апаратам супротивника.
За п'ятнадцять років своєї діяльності кафедра біотехніки та інженерії досягла значних успіхів у навчальній та науково-інноваційній сфері. Іменні стипендії Президента України отримали 9 студентів, стипендії Верховної Ради України – 4 особи, стипендію Кабінету Міністрів України – 1 особа, стипендії ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського – 11 осіб, стипендії Київського міського голови – 7 студентів. Переможцями та лауреатами у всеукраїнських конкурсах наукових робіт стали 12 студентів, Грамотами Президії НАН України за наукові дослідження нагороджені 3 студенти, одержали патентів України 80 осіб.
Уперше за історію незалежної України і понад сторічну історію Київської політехніки олімпійське золото з академічного веслування у 2012 р. в м. Лондон виборола студентка 4-го курсу Н.Довгодько (гр. БІ-51). У 2013 році вона стала переможницею Всесвітньої Універсіади з академічного веслування (перше місце), ще раз прославивши Київську політехніку на весь світ.
Лауреатами Премії НАН України для молодих учених стали 3 науковці, Грамотами Президії НАН України для молодих учених нагороджені троє молодих викладачів, випускників кафедри. Стипендії Кабінету Міністрів України для молодих науковців призначені в різні роки трьом науковцям, володарями грантів Президента України для наукових досліджень стали 2 науковці, грантів ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського – три.
У сфері науково-інноваційної роботи кафедра проводить дослідження, пов'язані з впливом ультразвукових технологій та вирішення проблеми очистки рідинних компонентів технологічних ліній, гідродинамікою і тепломасообміном при зневодненні термолабільних розчинів у плівковому апараті, розробкою енергозберігаючих конструкцій ферментерів для аеробного біосинтезу.
Окрилена наявними науковими досягненнями і реальними перспективами своєї творчості, проф. В.М. Мельник сповнена прагнення нових творчих здобутків, які підвищать авторитет університету серед міжнародної наукової спільноти.
Посилання: http://kpi.ua/1706-2